قند و شکر

تفاوت قند و شکر

قند یک کربوهیدرات ساده است که بدن به گلوکز تبدیل می کند و از آن برای تولید انرژی استفاده می کند. با این حال بدن از قند طبیعی و شکرتصفیه شده به شکل متفاوتی استفاده می کند ، که بر سلامت کلی شما تأثیر می گذارد

قندهای طبیعی در میوه های به صورت فروکتوز و همچنین در فراورده های لبنی مانند شیر و پنیر به عنوان لاکتوز یافت می شوند. این غذاها حاوی مواد مغذی اساسی هستند که بدن را سالم نگه می دارند و به جلوگیری از بیماری نیز کمک می کنند. به علاوه منابع طبیعی قند آهسته تر هضم می شود و این مسئله به شما کمک می کند احساس سیری طولانی تری داشته باشید.قندهای طبیعی همچنین به ثبات متابولیسم شما کمک می کند.

شکر تصفیه شده یا ساکارز که از نیشکر یا چغندرقند تهیه می شود ، برای استخراج قند فرآوری می شوند. تولید کنندگان مواد غذایی سپس شکر تولید شده شیمیایی ،(به طور معمول شربت ذرت با فروکتوز بالا) را به بسیاری از غذاهای بسته بندی شده اضافه می کنند. بدن قند تصفیه شده را به سرعت تجزیه می کند ، و باعث می شود سطح انسولین و قند خون ناگهان زیاد شود. از آنجا که قند مصنوعی به سرعت هضم می شود ، بعد از اینکه غذا خوردید ، فارغ از اینکه چقدر خوردید ، احساس سیری کامل نمی کنید. افزایش مصرف قند تصفیه شده با افزایش میزان چاقی مرتبط است و خطر ابتلا به سرطان را به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.